Drodzy Przyjaciele naszej misji franciszkańskiej w Togo,

Serdecznie was pozdrawiam .Dawno nie dawałem żadnych wiadomości co dzieje się u nas w Barkoissi . Dziś więc postanowiłem trochę napisać. Niedawno skończyliśmy wiercenie studni głębinowej  i również rozpoczęła się nowa budowa, kaplicy pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w wiosce Loko położonej  10 km od Barkoissi.

Tymczasowa kaplica  zrobiona z gliny zaczęła się już pomału psuć i naszedł  czas na coś bardziej trwałego.

Prace  pomału ruszyły , kaplica  przewidziana jest na ok. 200 – 250 osób. Mam nadzieję, ze tę budowę uda się szybko zakończyć przy Bożej pomocy i ludzkim wsparciu za które wam też dziękuję . Jeżeli ktoś z was chciałby się dołączyć i  wesprzeć naszą budowę ofiary można przesyłać na moje konto z dopiskiem ” Kaplica”

W  naszej parafii  75 osób wstąpiło oficjalnie do kościoła otrzymując pierwszy znak. Oficjalne włączenie do Kościoła. Przez trzy lata będą się teraz przygotowywać do Chrztu Świętego. Dziwnie że w Europie ludzie odchodzą z Kościoła a tutaj w Afryce każdego roku przybywa Chrześcijan. Czas

            Adwent  zbliża nas do   Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku chciał bym was prosić o pomoc aby  zorganizować naszym dzieciom i osobą potrzebującym małe świąteczne prezenty  i wspólny posiłek . Chcemy  się podzielić radością  Bożej Dzieciny która przyszła przecież do każdego z nas.

Jeżeli chcecie mieć też w tym udział to zapraszam do pomocy. Możecie przesyłać waszą ofiarę na moje konto z dopiskiem” Boże Narodzenie”

Za wszelką pomoc dziękuję wam i życzę owocnego przeżycia czasu Adwentu. Pozdrawiam  i błogosławię + Pokój i Dobro. Z darem modlitwy

o. Robert Edward Jurzysta OFM