Drodzy Przyjaciele, Dobrodzieje i Sympatycy Misji Franciszkańskich,

 

Niejednokrotnie mieliśmy okazję przekonać się o tym, że wytrwałe, pełne ufności odmawianie różańca, stanowi niezastąpioną pomoc i pewny ratunek w najtrudniejszym nawet położeniu. Fakt ten podkreślił św. Jan Paweł II w swoim dokumencie Rosarium Virginis Mariae: „Kościół zawsze uznawał szczególną skuteczność tej modlitwy, powierzając jej (…) najtrudniejsze sprawy. W chwilach, gdy samo chrześcijaństwo było zagrożone, mocy tej właśnie modlitwy przypisywano ocalenie przed niebezpieczeństwem, a Matkę Bożą Różańcową czczoną jako Tę, która wyjednywała wybawienie”. W tej różańcowej atmosferze przeżywaliśmy miesiąc październik, któremu patronuje również patronka misji katolickich św.  Teresa do Dzieciątka Jezus. Misjonarze i misje w październiku mają wyjątkowe zaplecze modlitewne. W tym duchu przeżywaliśmy również rekolekcje dla Róż Różańcowych w Domu Pielgrzyma.

Chciałbym Wam wszystkim podziękować za każdy przesunięty różańcowy paciorek. On jest
tym Światłem, które oświeca drogi naszego życia, powołania i przeznaczenia.

Ale w tym miesiącu przeżyliśmy i smutne chwilę. W szpitalu w Namysłowie zmarła 99 letnia mama O. Rafała Segietha, który jest misjonarzem w Togo. Kilka miesięcy wcześniej zmarł jego rodzony brat. Panią Elżbietę Siegiet odprowadziliśmy na miejsce spoczynku w Fałkowicach. Udało się O. Rafałowi kilka godzin przed śmiercią odwiedzić matkę w szpitalu. O. Rafałowi składamy nasze wyrazy współczucia wraz
z modlitwą.  

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za okazywaną pomoc i życzliwość. Dziękuję

za Waszą sympatię do misji franciszkańskich. Bóg zapłać za misyjne ofiary i regularną pomoc
na rzecz naszych braci na misjach.

Wielką pomocą dla misjonarzy są intencje mszalne. Bóg zapłać za przysłane intencje mszalne i msze św. Gregoriańskie. Jeszcze raz chciałbym Was poinformować, że nie zawsze jesteśmy w stanie podać dzień odprawienia Mszy św. Jest to trudne ze względu na odległość.
Ale wszystkie intencje są odprawione według woli ofiarodawcy. O mszach św. gregoriańskich informuję na bieżąco podaję kraj, datę i misjonarza, który zobowiązał się do ich odprawienia.

W szczególny sposób dziękuję jednak za modlitwę wszystkim ludziom chorym i starszym. Wasza modlitwa i cierpienie, które tak często ofiarujecie misjonarzom.  Polecam dalej Waszej modlitwie Brata Marka Baranowicza, który był na misjach w Boliwii.

Dalej bardzo proszę wszystkich o modlitwę za naszych Braci misjonarzy, a także o nowe powołania misyjne. Z pozdrowieniem. Niech Pan Was błogosławi i strzeże!

 

                                                                                                         dr Błażej Kurowski OFM

                                                                                        Animator Ewangelizacji Misyjnej

Zawadzkie, październik 2018

 

Konto bankowe Referatu Misyjnego:

87 1600 1156 1847 6991 7000 0019