Spotkanie misjonarzy franciszkańskich przebywających na urlopie w Dusznikach Zdroju 2022 roku

 

Od wielu lat  Konferencja Północnosłowiańska organizuje spotkanie misjonarzy przebywających na urlopach. W tym roku zorganizowano spotkanie w klasztorze prowincji św. Jadwigi w Dusznikach Zdroju. We wtorek 21 czerwca zjechali do Dusznik Zdroju referencji misyjni z Katowic, Wrocławia i Krakowa. Wraz z nimi przyjechali misjonarze z Boliwii, Republiki Centralnej Afryki, Togo i Kustodii Ziemi św.

W codzienny programie oprócz wspólnej modlitwy Eucharystii z homilią był również wykładał ascetyczny wygłoszony przez O. Jarosława Zatokę, definitora prowincji św. Jadwigi.

Spotkanie misjonarzy jest również okazją do zapoznania się z okolica spotkania. W tym roku była to Kotlina Kłodzka i miejscowości znane z sanatoriów i leczniczych wód mineralnych. Odwiedziliśmy również Zieleniec, miejscowość słynącą ze wspaniałych stoków narciarskich i sportów zimowych ze wspaniałym kościołem św. Anny.

Duszniki są znane z corocznych koncertów Chopinowskich w Dworku jego imiennie. Była to również okazja by posłuchać muzyki fortepianowej Mistrza.

Odwiedziliśmy również sanktuarium Królowej Rodzin w Wambierzycach. Często to sanktuarium z kalwarią nazywane jest Dolnośląska Jerozolimą. Bazylika jest jedną z najpiękniejszych budowli Kotliny Kłodzkiej.

Nasze spotkanie zakończyliśmy w piątek 24 kwietnia Mszą św. w kościele zdrojowym pod wezwaniem NSPJ. W tym dniu w  Zdroju była uroczystość odpustowa.

 

 

o. Błażej Kurowski OFM
Zawadzkie, 27 czerwca 2022