W sobotę 11 grudnia w Domu Pielgrzyma odbył się 17 bal misyjny. Tradycyjne bal rozpoczął się Mszą św. o godz. 18.00  w kaplicy Domu Pielgrzyma, którą odprawił O. Błażej Kurowski, organizator balu. Po Mszy św. uczestnicy balu zajmowali wyznaczone miejsca. Na sali były 92 pary, orkiestra i organizatorzy. Na początku balu O. Błażej, animator misji franciszkańskich Prowincji św. Jadwigi przywitał wszystkich zgromadzonych, orkiestrę i wodzireja balu wraz z małżonką. Tegoroczny bal był zorganizowany jako pomoc dla ludzi, którzy ucierpieli w pożarach lasów amazońskich w Boliwii. Tam pracują franciszkańscy misjonarze i nasz biskup O. Bonifacy Antoni Reimann OFM, który stoi na czele Wikariatu Apostolskiego Ñuflo de Chávez w Boliwii.

o.Błażej przygotował też wystawę ze zdjęciami pokazującymi budowę studni w Togo, która została wybudowana w 2019 roku dzięki pomocy materialnej z balu misyjnego. Drugą wystawą fotograficzną była szkoła w Malawi, którą bal wsparł w 2018 roku, ale prace zakończyły się w pierwszym kwartale roku 2019. Ludzie z Togo wyrazili przez O. Rafała Segietha OFM wielką wdzięczność za posiadanie własnej studni i zdrowej czystej wody. Podobnie dzieci z Malawi, gdzie pracuje O. Sebastian Unsner OFM. Szkoła działa i ma własny niewielki internat dla dziewcząt.

Po otwarciu po raz siedemnasty balu O. Błażej życzył wszystkim dobrej zabawy do białego rana. I tak też się stało. Orkiestra grała do godziny 5.15, a ostatni goście wyszli z Sali około godziny 7.15.

Wyrażam wielkie podziękowanie Zarządowi Domu Pielgrzyma wraz z pracownikami obsługujący bal. Te podziękowanie płyną od uczestników, którzy byli bardzo zadowoleni z atmosfery, przygotowanymi potrawami, wspaniałym ciastem i profesjonalną obsługą.

Dziękuję także wszystkim, którzy pomagali w organizacji balu, sponsorom, Parafianom z Góry św. Anny i Współbraciom z Domu Pielgrzyma  i klasztoru