Drodzy Przyjaciele, Dobrodzieje i sympatycy misji franciszkańskich,

Żyjemy okresem wielkanocnym i jesteśmy świadkami spotkań Zmartwychwstałego Pana ze swoimi uczniami. Dla naszych braci misjonarzy, zwłaszcza w Afryce był to czas wielkiej radości, bo odbyły się chrzty tych, którzy przez trzy ostatnie lata przygotowywali się do tego, by być katolikami. Wigilia Niedzieli Zmartwychwstania, to „Święta Noc” gromadzenie ludzi, by przeżywać z innymi te wielkie tajemnice naszej wiary. Przyjmujący sakrament chrztu św. są odświętnie ubrani w białe szaty.

Ale tę radość Zmartwychwstania Pańskiego zaciemniły ataki na kościoły i wiernych w Sri Lance. Niewinnych ofiar policzono na setki. Podobne zamachy przeżyli katolicy w Nigerii, Filipinach i innych państwach.  Prześladowań chrześcijan nie ma końca. Chrześcijanie żyją w 50-ciu krajach światach. Na 650 milionów aż 245 milionów  zmaga się z prześladowaniami o wysokim stopniu. Co pięć minut na świecie ginie za wiarę wyznawca Chrystusa. Za wiarę śmierć poniosło prawdopodobnie 100 tys. chrześcijan. Oni potrzebują naszej modlitwy o nią bardzo was proszę.

Na nasze konto wpływają ofiary i prośby o odprawienie Mszy św. Wierni przy okazji pobytu na Górze św. Anny również przynoszą ofiary i intencje Mszalne do odprawienia. Ofiary, które przekazujecie są wielką pomocą dla naszym misjonarzy.  Co do Mszy Św. Gregoriańskich, to odpisuję, po uprzednim uzgodnieniu z misjonarzem, gdzie i kiedy będą Msze św. odprawiane.  Jeszcze raz chciałbym Was poinformować, że nie zawsze jesteśmy w stanie podać dzień odprawienia pojedynczych Mszy św. Jest to trudne ze względu na odległość. Ale wszystkie intencje są odprawione według woli ofiarodawcy.

W szczególny sposób dziękuję jednak za modlitwę wszystkim ludziom chorymi starszym. Wasza modlitwa i cierpienie, które tak często ofiarujecie misjonarzom. Waszej modlitwie polecam Mamę O. Roberta Jurzysty, która jest ciężko chora. O. Robert od miesiąca jest na urlopie i jest blisko swojej mamy.

Dalej bardzo proszę wszystkich o modlitwę za naszych Braci misjonarzy, a także o nowe powołania misyjne. Jesteśmy w drodze z uczniami idącymi do Emaus. Czuwamy z nimi i  Maryją w oczekiwaniu na Ducha św.  Z franciszkańskim pozdrowieniem. Niech Pan Was błogosławi i strzeże!

 

dr Błażej Kurowski OFM
Animator Ewangelizacji Misyjnej
Góra św. Anny, Kwiecień 2019