W kolejną niedzielę w miesiącu misyjnym O. Błażej wraz z dwoma klerykami naszego WSD we Wrocławiu: Fr. Olafem diakonem i Fr. Kewinem z drugiego roku filozofii przeprowadzili  niedziele misyjną w parafii Jemielnica. Już w sobotę wieczorem w kościele parafialnym rozstawiono manekiny, które przedstawiały ludzi z plemion afrykańskich i południowo-amerykańskich. Manekiny rozstawiono  nawie głównej. Z tylu kościoła wystawione eksponaty misyjne, które stanowią mobilna wystawę misyjną. Jako, że parafia ma filie, O. Błażej wraz z ks. proboszczem pojechali do kościoła w Barucie, gdzie O. Błażej wygłosił kazanie misyjne. Również na Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym O. Błażej wygłosił kazanie misyjne.

Pierwsza Msza św. w kościele parafialnym była o godz. 6.30. Fr. Olaf pojechał z ks. wikariuszem do drugiego kościoła filialnego, gdzie wygłosił kazania na dwóch Mszach św. Natomiast Fr. Kewin pojechał z ks. rezydentem do trzeciego kościoła filialnego w Szczepanku. Na Mszach sw. w Jemielnicy kazania głosił O. Błażej.

Była to wspaniała okazja, by podziękować mieszkańcom za modlitwę za misjonarzy i misje. Kilkanaście rodzin uczestniczy w programie edukacyjnym dla dzieci w Burkina Faso „Dać nadzieję”. Ponadto wielu parafian wspiera misje franciszkańskie materialnie.

Po każdej Mszy św. przy kościele parafialnym jak i filialnych rozprowadzaliśmy kalendarz misyjny na rok 2020, różańce misyjne, magnesy z twarzami dzieci oraz rozdawaliśmy obrazki.

Po południu braliśmy udział w nabożeństwie różańcowym dla Bractwa św. Józefa, któremu przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja.

Zakończyliśmy niedzielę misyjną i nasz pobyt Mszą św. o godz. 18.00