Środki masowego przekazu informują, że miliard ludzi na świecie cierpi z braku wody pitnej. Dostęp do czystej wody jest często niemożliwy. Zbiorniki wodne, gdzie ludzie zbierają wodę w czasie pory deszczowej stają się siedzibą zarazków, które często zabijają ludzi, zwłaszcza dzieci. Ludzie muszą nosić wodę do wiosek przemierzając kilometry. Bardzo często, tę pracę wykonują dzieci.

Jedną z inicjatyw referatu misyjnego było budowanie studni głębinowych. Studnia powstała w Burkina Faso. Obecnie nadszedł czas, by wybudować studnię głębinową w Togo, gdzie pracują nasi współbracia. Nie jest łatwo w Afryce znaleźć źródło. Szukanie wody trwało kilka miesięcy. Ludzie są niecierpliwy. Chcieli by wodę jak najszybciej, ale nie zawsze się to da.

Referat misyjny odebrał bardzo radosną wiadomość od O. Rafała Segietha OFM z Togo, w dniu 27 maja że w jednej z wiosek znaleziono źródło wody. Wszyscy się z tego cieszymy. Jak dobrze będą prowadzone prace, to w najbliższym woda źródlana będzie do dyspozycji ludzi. Mieć studnię głębinową w wiosce, to naprawdę skarb.

W imieniu O. Rafała i ludzi mieszkających w wioskach, które leżą na terenie jego parafii, przekazuję serdeczne podziękowania. Kieruję je na ręce wszystkich dobroczyńców. Tak lista jest bardzo długo. Ufam, że tak długa lista dobrodziejów przełoży się na ilość wody w studni i radość korzystających z niej ludzi.