Drodzy Przyjaciele. Dobrodzieje i sympatycy misji franciszkańskich,

 

Patrząc wstecz na poprzednie lata zauważamy, że w referacie misyjnym wszystko powoli wraca do minionego porządku. Boli bardzo wojna na Ukrainie i cierpienie tak wielu ludzi. Nasz zakon franciszkański jest bardzo prężny na wschodzie Ukrainy. Wiele placówek zostało zniszczonych działaniami wojennymi, ale bracia z odwagą stoją blisko ludzi i im starają się dopomóc. Nasz brat Waldemar Czarnocki będący w klasztorze franciszkanów
w Tarnopolu, na co dzień dotyka niepewności i strachu. Alarmy przeciw bombowe pojawiają się, ryczące syreny stają się zwiastunami ucieczki do schronów. W tej sytuacji staramy się też pomóc materialnie, tym którzy tej pomocy potrzebują.

W ostatnim czasie smutne wieści dochodzą z Boliwii. Biskup Antoni ma poważne kłopoty ze zdrowiem. Dużo nie brakowało, aby swoje 70-te urodziny spędził w szpitalu. Choroby go nie opuszczają. Obecnie przechodzi kolejną infekcję. A w poniedziałek
06 czerwca ma zaplanowany zabieg w szpitalu w Santa Cruz.

Od maja są niektórzy misjonarze na urlopie. Przyleciał z Togo O. Rafa Siegieth, który w sobotę 18 czerwca spotka się z rodzicami adopcyjnymi w Domu Pielgrzyma.
Z Kazachstanu na urlopie są; O. Julian Mańkowski i O. Bogumił Bednarski. W Polsce na leczeniu nadal przebywa o. Symeon Stachera z Maroka. Ze względów zdrowotnych przyleciał z Ziemi św. O. Włodzimierz Mamala. Po przeprowadzonych  badaniach lekarskich operację tarczycy zawieszono w czasie.

Bardzo dziękuję w imieniu misjonarzy za Waszą  wielką pomoc.  Bóg zapłać za intencje Mszalne, które odprawiają misjonarze, Msze św. gregoriańskie i do Dworu Niebieskiego. Każda Wasza ofiara jest dla nich nieocenioną pomocą.

Niech Pan Bóg nas wszystkich błogosławi, strzeże i chroni przed niebezpieczeństwem i chorobą, i darzy pokojem. Dlatego dziękujemy Wam za wszystkie  modlitwy. Są one nadal bardzo potrzebne, obecnie za chorego biskupa Antoniego w Boliwii.

o.dr Błażej Kurowski OFM
Animator Ewangelizacji Misyjnej
Góra św. Anny czerwiec  2022