Zapraszam bardzo serdecznie na spotkanie w Domu Pielgrzyma w sobotę 18 czerwca 2022, początek o godz.1000. Gościem honorowym będzie O. Rafał Segieth OFM, który już zaplanował swój urlop i przyleciał do Polski w zeszłym tygodniu.  Po trudnym czasie pandemii bardzo mu zależy by spotkać się  z Wami.

Przesyłam jeszcze raz wszystkim serdecznie podziękowania. Niech Pan Was błogosławi i strzeże.

Proszę o potwierdzenie swojej obecności do 12 czerwca:

Referat Misyjny Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych
ul.Klasztorna 6
47-154 Góra św. Anny
Tel.:77/463 09 26
Mobile.:601 766 957
e-mail:referatmisyjny.ofm@gmail.com

20 PIELGRZYMKA PRZYJACIÓŁ MISJI FRANCISZKAŃSKICH I ZIEMI ŚWIĘTEJ

„ ZIEMIA ŚWIĘTA PERŁA MISJI FRANCISZKAŃSKICH”

         W tym roku w czasie pielgrzymki Przyjaciół Misji Franciszkańskich po raz 20-ty przybędą sympatycy Ziemi Świętej. Przed 20-tu laty śp.  O. Paschalis Kwoczała OFM, komisarz Ziemi Świętej zainaugurował na Górze św. Anny, której kalwaria jest kopią Ziemi Pana Jezusa. Odprawianie Drogi Krzyżowej na annogórskiej kalwarii przez 20 lat przenosiło uczestników do Jerozolimy.

  1. Paschalis Kwoczała po ciężkiej chorobie zmarł 11 grudnia 2020 roku w wieku 60 lat. Spoczął w „Nowej Jerozolimie” na Górze św. Anny. Przez wiele lat był Komisarzem Ziemi Świętej w Polsce i organizatorem pielgrzymek do Ziemi Świętej oraz redaktorem kwartalnika „Ziemia Święta”.

Bardzo znany i często przez nas cytowany wiersz śp. księdza Jana Twardowskiego przynagla nas: „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą, zostaną po nich buty i telefon głuchy (…)”. Dlatego chcemy poświęcić tę pielgrzymkę by idąc kalwaryjską drogą w modlitwie i w sercu nieść dzieło życia i powołania franciszkańskiego O. Paschalisa.