W sobotę 08 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia na Górze św. Anny odbyło się spotkanie rodziców, rodzeństwa ii przyjaciół misji franciszkańskich. Z powodu remontu drogi na Górze św. Anny i trudnego dojazdu do Domu Pielgrzyma spotkanie rozpoczęliśmy z kilku minutowym poślizgiem. Na początku O. Błażej Kurowski, animator misji wszystkich serdecznie przywitał z bliska i daleka. Przedstawił także najważniejsze projekty, którym patronuje referat misyjny. Była to też okazja, by podziękować wszystkim związanym i współpracujących z referatem misyjnym. Ostatnim takim akcentem działalności referatu był zakup motoru dla katechisty z Burkuna Faso, który pomaga O. Rafałowi Segiethowi w programie edukacyjnym „Dać nadzieję”. Katechista ma za zadanie nawiedzanie prawie pięćdziesięciu szkół, do których uczęszczają dzieci. O.Błażej przekazał uczestnikom spotkania również pozdrowienia przekazane przez misjonarzy. Do Domu Pielgrzyma przyjechali również misjonarze, którzy wrócili do Polski lub aktualnie w Polsce przebywają. Byli z nami: O. Marcin Brylka, były misjonarz z Boliwii: O. Michał Borecki, były misjonarz z Togo: Włodzimierz Mamala, były misjonarz z Albanii i O. Leonard Deja, który aktualnie przebywa na urlopie sabatycznym.

Po poświęceniu opłatków wszyscy składali sobie życzenia bożonarodzeniowe. Po wspólnej kawie i cieście udaliśmy się do bazyliki św. Anny na Mszę św. Mszy św. Przewodniczył O. Włodzimierz Mamala i wygłosił okolicznościowe kazanie. Modliliśmy się za żyjących misjonarzy i Boże błogosławieństwo  a za zmarłych o szczęście wieczne.  Spotkanie zakończyliśmy wspólnym obiadem w Domu Pielgrzyma. W spotkaniu brały udział 63 osoby. Każdy z uczestników podpisał życzenia dla misjonarzy naszej prowincji.

Bardzo dziękuję braciom i personelowi z Domu Pielgrzyma za przygotowanie naszego spotkania. Dziękuję również braciom z klasztoru za możliwość odprawienia Mszy św. W bazylice św. Anny.