Każdego roku w czerwcu odbywa się pielgrzymka przyjaciół misji i Ziemi Św. W tym roku przypadła w dniach 15-16 czerwca. Na Górę św. Anny przyjechali animatorzy misji z polskich prowincji franciszkańskich wraz z misjonarzami przebywającymi na urlopach lub misjonarzami, którzy zakończyli swoją posługę.

W czasie tegorocznej pielgrzymki modliliśmy się za Kościół prześladowany a szczególnie za misjonarzy, którzy w ostatnim czasie zostali zamordowani. W czasie procesji do Poręby modliliśmy się różaniec. W kaplicy WNMP Mszy św. przewodniczył O. Zacheusz Drążek z Ziemi Św. a kazanie wygłosił O. Nikodem Gdyk, komisarz Ziemi św. W drodze powrotnej odprawiliśmy nabożeństwo Dróżek NMP.

Po kolacji w auli Domu Pielgrzyma występował boliwijski zespół Ahaju Fusion. Na Górę św. Anny przybyli misjonarze pracujący w Ziemi Św, Kamerunie. Republice Środkowej Afryki i Boliwii.

W niedzielę rozpoczęliśmy dzień modlitwami porannymi i podpinkami do NPNMP. Od godziny 9.00 w sali Domu Pielgrzyma misjonarze dzielili się realizacji swojego powołania na misjach i dawali przepiękne świadectwa. O. godz. 11.30 w bazylice św. Anny O. Prowincjała Teofil Czarniak z prowincji NPNMP z Kalwarii Zebrzydowskiej przewodniczył Mszy  św. koncelebrowanej i wygłosił kazanie. Swoją obocznością zaszczycił misjonarzy O. Alan Brzyski, prowincjał z Wrocławia.  W liturgię zaangażowały się dzieci z Ozimka, które pod opieką S. M. Leonii przeczytały czytania, modlitwę wiernych i przyniosły dary ofiarne. Obok chleba i wina, pozostałe dary były bardzo oryginale i dopasowane do realiów misyjnych. Wystąpił także boliwijski zespół Ahaju Fusion. Po wspólnym obiedzie w refektarzu klasztornym zakończyliśmy tegoroczną pielgrzymkę.