W 1979 roku jako pierwsi misjonarze z Prowincji św. Jadwigi do Boliwii wyjechali O. Grzegorz Rudol i O. Zygmunt Skrzydło. O. Zygmunt obecnie pracuje w parafii w Cochabambie. W 1983 roku dołączyli do nich ojcowie Antoni Bonifacy Reimann, Feliks Skrzydło i brat Feliks Skrzypacz. 25. 02. 1986 r. zginął O. Grzegorz Rudol, ratując życie drugiemu człowiekowi. W tym samym roku z pomocą misyjną udali się do Boliwii O. Marcin Brylka i O. Kornel Dworaczek. W 1993 dołączył do nich O. Symeon Stachera, który wyjechał z Boliwii w roku 2001. Przez prawie 10 lat pracował z młodzieżą. Koordynował działalność Młodzieży Franciszkańskiej (Juventud Franciscana), zajmował się również duszpasterstwem powołaniowym dla chłopców.

16 października 2001 r. O. Antoni Bonifacy Reimann został mianowany biskupem Wikariatu Apostolskiego Nuflo de Chávez na miejsce zmarłego biskupa Edwarda Bösla. 1 grudnia O. Antoni przyjął święcenia biskupie z rąk Kard. Julio Terrazasa Sandovala w katedrze w Concepción. W roku 2002 do misjonarzy w Boliwii dołączył O. Atanazy Polanko, który obecnie pełni funkcję sekretarza O. bpa Antoniego Reimanna.

W październiku 2003 pracę w Wikariacie Nuflo de Chávez rozpoczął Br. Tarsycjusz Lamik, w listopadzie 2006 – Br. Marek Baranowicz.