Pielgrzymka Przyjaciół Misji Franciszkańskich i Ziemi Świętej w Górze św. Anny 18-19 czerwca 2022

 

 

W sobotę 18 czerwca w międzynarodowym sanktuarium w Górze św. Anny odbyła się coroczna pielgrzymka Przyjaciół Misji Franciszkańskich i Ziemi Św. Spotkanie rozpoczęło się przed południem, na które zaproszono rodziców adopcyjnych biorących udział w dwóch programach edukacyjnych dla dzieci w Burkina Faso i Togo. Dzięki tej pomocy ponad 600 dzieci korzysta ze szkoły, którą im opłacają. Na urlopie przebywa O. Rafał Segieth OFM, który prowadzi program w Afryce od wielu lat.

Popołudniu uczestnicy pielgrzymki ruszyli na kalwarię. Po drodze w kaplicy WNMP w Porębie odprawiona została Msza św., w której uczestniczyli misjonarze z Togo, Boliwii, Republiki Środkowej j Aryki i Ziemi Św. Do pielgrzymki dołączyli po raz 20-ty bracia i przedstawiciele Komisariatu Ziemi św. z Krakowa. Po Mszy św. odprawiliśmy Drogę Krzyżową kalwaryjskimi ścieżkami. Wieczorne spotkanie było wspomnieniem zmarłego O. Paschalisa Kwoczały, który był przez lata Komisarzem Ziemi Św. w Polsce oraz przewodniczył też komisarzom europejskich prowincji franciszkańskich. Organizował i był przewodnikiem pielgrzymek do Ziemi Pana Jezusa.

W niedzielę odbyło się przed południem w Domu Pielgrzyma spotkanie z misjonarzami, a o godz., 11.30 w bazylice św. Anny została odprawiona koncelebrowana Msza św. w intencji misji i misjonarzy franciszkańskich. Mszą św. tegoroczna pielgrzymka została zakończona.

O. Błażej Kurowski OFM
Zawadzkie, 20 czerwca 2022