Drodzy Przyjaciele. Dobrodzieje i sympatycy misji franciszkańskich,

 

Dzisiaj 02 kwietnia wspominamy dzień śmierci św. Jana Pawła II. Przed 15-tu laty to był trudny i smutny dzień dla całego świata. Odszedł Ktoś, którego kochaliśmy. Ale to co pozostawił „TotusTuus” ciągle żyje wśród nas.

Piszę to podziękowanie w Wielkim Poście, ale takim, jakiego  jeszcze nie przeżyliśmy. Z powodu epidemii zamarło życie, nasza codzienność. Pozamykane szkoły, wyższe uczelnie, wszędzie słyszymy prośby o ograniczeniu kontaktów do minimum. Na całym świecie chorują tysiące ludzi, a wielu z nich masowo umiera. Świat nie może poradzić sobie z tym wirusem.

Utrudniona jest nasze obecność w kościoła, na niedzielnej Mszy św. Nie wszyscy mogą się pogodzić z tymi restrykcyjnymi przepisami. Mam kontakt z naszymi misjonarzami w Afryce, Ameryce Południowej, Kazachstanie, Ukrainie i  Ziemi św. Wszędzie zakazano spotkań ludzi, nawet wychodzenia z domu, pozamykane kościoły. Na naszej stronie internetowej zamieściłem relacje misjonarzy z poszczególnych państw. / www.referatmisyjny.pl /.

Najgorsza wiadomość, która doszła do mnie to sobota 28 marca, że nasz biskup Antoni Bonifacy Reimann z Boliwii  jest zarażony korona wirusem. Przebywa w szpitalu w Santa Cruz. Na razie i za to dziękujemy Panu Bogu jego stan jest stabilny. Nie ma gorączki. Proszę Was o dołączenie się do modlitwy o jego zdrowie. Biskup w sierpniu 2019 roku przeszedł ciężką operację serca. Jego organizm jest jeszcze osłabiony po operacji. Ale na  drodze naszej wiary nie jesteśmy sami, bo  towarzyszy nam wzajemna  modlitwa.

W krajach, gdzie pracują franciszkańscy  misjonarze utrudnione są przygotowania katechumenów do przyjęcia w Wielką Sobotę sakramentu chrztu. Dla tych ludzi na ostatnim etapie  przygotowania, na który długo się przygotowywali czekali,  by być katolikiem i świadkiem Jezusa Chrystusa, stanął śmiercionośny wirus.  Dlatego potrzeba również naszej modlitwy w ich intencji, o moc Ducha Św. i pocieszenie.

Bardzo Was proszę, by się podporządkować  wszystkich procedurom. Wiem, są one trudne. Ale,niech nas łączy solidarna  modlitwa: za ludzi chorych i wszystkich tych, którzy ich leczą i im pomagają. Nie zapominajmy  również o zmarłych.

Pragnę Wam serdecznie podziękować za Wasze modlitwy i każdą materialną pomoc na rzecz misji.

Dalej bardzo proszę wszystkich o modlitwę za naszych Braci w posłudze misyjnej, zwłaszcza chorego biskupa Antoniego.  Niech Chrystus zmartwychwstały przyniesie nam łaskę wiary, pokój i nadzieję. Idźmy z Jezusem do naszego Emaus, by go poznać po łamaniu chleba. Z  franciszkańskim pozdrowieniem. Niech Pan Was błogosławi i strzeże!

o. dr Błażej Kurowski OFM
Animator Ewangelizacji Misyjnej
Zawadzkie, 02 kwietnia 2020