W sobotę 14 grudnia na Górze św. Anny miał miejsce opłatek zorganizowany przez referat misyjny dla przyjaciół misji franciszkańskich. W refektarzu klasztornym zgromadziło się ponad 20 osób, którzy co roku organizują  kiermasz misyjny. Zorganizowana od lat grupa parafian, co roku przygotowuje ozdoby na święta Bożego Narodzenia i Wielkanocne. Kiermasze misyjne przyciągają na Górę św. Anny ludzi, którzy chętnie kupują pięknie i z pomysłem wykonane ozdoby i stroiki. W czasie kiermaszu Bożonarodzeniowego dodatkową atrakcją są pierniki świąteczne, które pieką siostry FZŚ.

         Na spotkanie zaproszono, przebywającego jeszcze w Polsce biskupa Bonifacego Reimanna OFM z Boliwii. W tym roku dochód z kiermaszu był przekazany dla ofiar pożarów lasów amazońskich w Boliwii. O. Błażej przywitał zgromadzonych gości i podziękował z przyjęcie zaproszenia i za pomoc dla misji. Opowiedział także o szczegółach i kłopotach związanych z budową studni głębinowej w Togo. Zeszłoroczny kiermasz był przeznaczony na ten cel, który udało się w tym roku zrealizować.  Następnie bp Bonifacy zabrał głos i podziękował za pomoc dla Boliwii. Nadmienił także, że dzięki pomocy płynącej z Góry św. Anny, można było to wyremontować pomieszczenia  szkoły im. O. Grzegorza Rudola w Boliwii. Ofiary pochodziły od kolędników misyjnych z Góry św. Anny. Biskup opowiedział również o działalności  Caritas w Wikariacie Apostolskim Ñuflo de Chávez i pomocy organizowanej dla potrzebujących.

         Zaśpiewaliśmy kolędę a O. Biskup poświęcił opłatki, z którymi podzieliliśmy się i złożyli życzeniowa. Przy poczęstunku śpiewaliśmy kolędy i rozmawiali również o nowych projektach misyjnych w przyszłości.