Po raz pierwszy w historii Kolędnicy Misyjni odwiedzili Senat i Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego przyjął 16 stycznia 2019 r. marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Karczewski.

„Dzieci to nasz skarb, o który musimy się troszczyć. Bardzo dziękuję, że same pamiętacie o waszych rówieśnikach mieszkających w odległych częściach świata" - powiedział marszałek Senatu. Podkreślił, że ta inicjatywa nie tylko rozpowszechnia wśród Polaków wiedzę o potrzebujących dzieciach z biedniejszych rejonów, lecz także przypomina sens świąt Bożego Narodzenia. Zaznaczył, że dzieci uczestniczące w akcji są także ambasadorami polskości w krajach, do których dociera pomoc z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Dzieci, które z kolędą misyjną odwiedziły Senat RP, przyjechały z Gliwic-Bojkowa, ze Szkoły Podstawowej nr 8, pod opieką katechety p. Krzysztofa Kruszyńskiego. To reprezentanci licznej grupy Kolędników Misyjnych, którzy od dziesięciu lat w parafii pw. Narodzenia NMP w Gliwicach pomagają swoim rówieśnikom w różnych krajach świata za pośrednictwem Papieskich Dzieł Misyjnych. Grupie towarzyszyli ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM, oraz p. Anna Sobiech, sekretarz krajowy PDMD.

Gliwiccy kolędnicy opowiadali o swoim zaangażowaniu na rzecz tegorocznej pomocy dzieciom w Rwandzie i Burundi, a także o dziecięcej wierze w cud Bożego Narodzenia słowami inscenizacji: „Zawsze, gdy wyciąga ktoś rękę na zgodę, złem nie odpłaca, pokonuje trwogę, troszczy się o chorych, nagich ubiera, dzieli się z ubogim i w potrzebie wspiera - gdy odpowiada na takie pragnienie, wtedy jest małe Boże Narodzenie” – mówiła z przekonaniem Martynka przebrana za Anioła. 

Na koniec przedstawionej scenki dzieci wręczyły Panu Marszałkowi pamiątkę z przesłaniem pokoju i noworocznymi życzeniami. Przy okazji tego spotkania grupa kolędników zwiedziła senat i sejm, a także siedzibę dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych.