Drodzy Przyjaciele. Dobrodzieje i sympatycy misji franciszkańskich,

 

Żyjemy okresem Wielkiego Postu w Kościele. Możemy uczestniczyć w ćwiczeniach wiekopostnych: rekolekcjach, drodze krzyżowej i nabożeństwie gorzkich żalów. Ale niestety, już przeszło dwa lata za naszą granicą toczy się brutalna wojna.Również wojna dotknęła Ziemię św. Tam są także nasze klasztory i Bracia z naszej prowincji zakonnej. Co prawda im osobiście na zagraża żadne wojenne niebezpieczeństwa. Ale patrzenie na działania wojenne, cierpienie ludzi, płaczące dzieci i tysiące ludzi z pomocnym sercem.  To nasze jutro dalej jest  bardzo niepewne. Pozostała nam jednak  nadzieja i modlitwa, by ten koszmar się skończył i ludzie mogli żyć w pokoju.Staramy się przyjść  pomocą potrzebom misyjnym. Na szczęście w Togo sytuacja się uspokoiła, ale nadal biskup nie pozwolił powrócić Franciszkanom do swoich placówek. Nadal istnieje zagrożenie życia. Na nowych placówkach Bracia podjęli działania misyjne i obecnie przygotowują katechumenów do sakramentu chrztu św. w Wielką Sobotę podczas liturgii paschalnej.

Korespondencja  w tym czasie była bardzo pokaźna i  z tego  bardzo się cieszę. Otrzymałem od Was znowu dla misjonarzy intencje mszalne i msze św. gregoriańskiedo odprawienia. Wszystkie intencje i msze św. gregoriańskie, które zostały przyjęte będą lub już są odprawiane przez naszych misjonarzy.Co miesiąc wpływają inne ofiary jako pomoc dla misji. Bardzo dziękuję w ich imieniu  za każdą pomoc. Dzięki temu mogą więcej docierać do ludzi, których placówki są odległe. Szczególnie wielkie Bóg zapłać za Wasze modlitwy i podejmowane w wielkim poście dzieła pokutne w tych intencjach. Akurat 19 marca w Boliwii Br. Feliks Skrzypacz obchodzi swój złoty jubileusz życia zakonnego. Proszę również o modlitwę za Niego.. Na misjach w Boliwii pracuje poda 40 lat.

Na Górze św. Anny w Niedzielę Palmowa zakończyliśmy wielkanocny kiermasz misyjny, którego dochód zostanie przekazany na pomoc dla ludzi z Malawi, którzy w ostatnim czasie przez wielka inflację i nieurodzaj cierpią głód. Bardzo dziękuję wszystkim osobom z Góry św. Anny za zorganizowanie kiermaszu, poświęcenie swojego czasu i wykonanie ozdób i palm wielkanocnych. Przed nami Wielkanoc. Widzimy, że było potrzebne cierpienie i krzyż Jezusa, by radować porankiem Zmartwychwstania. Nie otwarty grób Zbawiciele będzie dla nas wiarą i  nadzieją, że życie jest najcenniejszym darem Boga. Szanujmy zatem życie, brońmy życia, bądźmy tymi, którzy mają pokój w swoim sercu i tym pokojem się dzielą. Chrystus przychodzą do uczniów powiedział  „Pokój Wam”. Błogosławionego przeżywania Paschy  Niech Pan Bóg nas wszystkich błogosławi, strzeże i chroni przed niebezpieczeństwem i chorobą i darzy pokojem.

 

0 dr Błażej Kurowski OFM
Animator Ewangelizacji Misyjnej
Góra św. Anny,marzec2024