Drodzy Przyjaciele. Dobrodzieje i sympatycy misji franciszkańskich,

Wszystkich Was serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wszelkie dobro i pamięć  którą odczuwają misje franciszkańskie i nasi bracia misjonarze.  Dziękuję.  Przypominamy sobie jedno  z najpiękniejszych słów, które powinno towarzyszyć naszemu życiu i powołaniu. Tym słowem jest wdzięczność.

Chciałby w tym podziękowaniu szczególną uwagę zwrócić na intencje mszalne i Msze Św. Gregoriańskie, które przesyłacie do Referatu Misyjnego na Górze św. Anny. Ofiary wpływają w różny sposób, przeważnie jednak przez nasze konta misyjne. Chciałbym Wam bardzo serdecznie podziękować, bo stypendia ze Mszy Św., które otrzymują misjonarze są im bardzo pomocne. Dzięki temu mogą kupić paliwo i dojechać do innych placówek misyjnych. Dzięki Wam od lat misjonarze docierają do ludzi, którzy na nich czekają. Odprawiają Mszę św., chrzczą dzieci, spowiadają, odwiedzają chorych, prowadzą katechezę i spotykają się z ludźmi.

Wysyłając intencje mszalne do Afryki, Kazachstanu i Ameryki Południowej staram się, by stypendium nie było mniejsze niż 10 Euro. W większości stypendia przekraczają 10 Euro. Ale bywa również i tak, że przysyłane są intencje po 20 zł. Wtedy dopłacam z pieniędzy Referatu Misyjnego, by zachować zasadę minimum 10 Euro. W ciągu roku takich intencji jest kilkanaście. Zdaję sobie sprawę, że wielu ludzi może nie mieć wystarczająco środków i chętnie, bo są to cele misyjne dopłacimy i też dziękuję w imieniu misjonarzy za każdy dar.

Jeżeli chodzi o Mszę św. gregoriańskie to zasada jest taka sama. Za każdą gregoriankę przesyłam wiadomość, gdzie jest podana data, miejsce i ojciec ją odprawiający. Nieraz bywa tak, że trochę potrzeba cierpliwości, by znaleźć odprawiającego i ustalić termin.  Jeszcze raz chciałbym Wam podziękować, że polecacie nam Waszych zmarłych, by za nich odprawiać Msze św. gregoriańską.  Jeszcze raz chciałbym potwierdzić, że wszystkie intencje, bez względu na miejsce,  są odprawione według woli ofiarodawcy.

Dzisiaj wspomnienie MB z Lourdes. To dzień naszych chorych i cierpiących. Wśród nich są również i nasi misjonarze. W szczególny sposób dziękuję Wam, ludziom chorym i starszym. Za waszą modlitwę i cierpienie, które tak często ofiarujecie misjonarzom.  Polecam dalej Waszej modlitwie naszych chorych misjonarzy.

Dalej bardzo proszę wszystkich o modlitwę za naszych Braci w posłudze misyjnej, a także o nowe powołania misyjne. Z pozdrowieniem. Niech Pan Was błogosławi i strzeże!

 

 

o.dr Błażej Kurowski OFM
Animator Ewangelizacji Misyjnej

 

Góra św. Anny 2020, Wspomnienie MB z Lourdes

 

Konto: Referat Misyjny Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych.  

PL 87 1600 1156 1847 6991 7000 0019