Drodzy Przyjaciele, Dobrodzieje i sympatycy misji franciszkańskich,

W czerwcu otrzymaliśmy radosną wiadomość od O. Rafała z Togo. Po miesiącach poszukiwań  wody, natrafiono na odpowiednie i wydajne  źródło. Wcześniej jednak musiano  wykonać kilka wywiertów. Ostatni poskutkował, ale wywiercono otwór na ponad 85 metrów głębokości. Okazało się, że wydajność źródła wszystkich zaskoczyła. Według obliczeń firmy wykonywującej te prace moc przerobowa studni to 11m³ na godzinę. Radość ludzi też była niesamowita. Nareszcie, ludzie mają dostęp do czystej źródlanej wody. Wielkie Bóg zapłać wszystkim za pomoc.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w czerwcu była coroczna pielgrzymka Przyjaciół Misji Franciszkańskich i Ziemi Świętej. Oprócz modlitwy za misjonarzy i misje na kalwarii i w czasie niedzielnej Mszy św., mieliśmy również okazję posłuchać muzyki boliwijskiej i świadectw misjonarzy z Afryki i Ameryki Południowej.

Prowincje franciszkańskie w Polsce zorganizowały również spotkanie misjonarzy będących na urlopach. W spotkaniu uczestniczyło piętnastu misjonarzy. Była to okazja wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń misyjnych.

Bardzo dziękuję za każdą Wasząofiarę na rzecz misji franciszkańskich.  Dziękuję za przysłane intencje mszalne i  msze św. gregoriańskie, które regularne przesyłamy naszym misjonarzom w Afryce, Ameryce Południowej, Kazachstanie, Ukrainie i Ziemi św.

Cieszę się, że wierni przekazują również podziękowania, że Msza św. została odprawiona przez misjonarza na innym kontynencie.

Jeszcze raz bardzo dziękuję  za Waszą modlitwę, a zwłaszcza ludziom chorym
i starszym. Dzięki Waszej modlitwie stan zdrowia Br. Marka Baranowicza,byłego misjonarza w Boliwii, jest obecnie zadawalający, który powoli wraca do siebie po bardzo  ciężkiej chorobie.

Dalej bardzo proszę wszystkich o modlitwę za naszych Braci misjonarzy, a także o nowe powołania misyjne. Czuwajmy z Maryją i Służebnicą Pańską Anną Kaworekw oczekiwaniu na Ducha św.

Z franciszkańskim pozdrowieniem.Niech Pan Was błogosławi i strzeże!

 

 

 

dr Błażej Kurowski OFM
Animator Ewangelizacji Misyjnej

 

 

Góra św. Anny, Lipiec2019

Konto: Referat Misyjny Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych.

PL 87 1600 1156 1847 6991 7000 0019