Drodzy Przyjaciele. Dobrodzieje i Sympatycy misji franciszkańskich,

Przeżywamy wspólnie okres po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Kwiecień tego roku był trudnym miesiącem dla wierzących. Nie było tradycyjnych nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W większości parafii nie odbyły się rekolekcje. Nie wszyscy mieli okazję skorzystać z sakramentu pokuty.

WTegoroczny Wielki Tydzień przeżywaliśmy przy zamkniętych drzwiach naszych kościołów.   Wielki Czwartek głosiłem kazanie do pustego kościoła, gdzie nie było wiernych.  Dziwne i trudne dla mnie było to przeżycie. Ale tak jak Apostołowie, możemy już w małej liczbie, ale czuwać w naszych Wieczernikach, gzie   Jezus staje wśród nas i mówi:  „Pokój wam, niech bocie się: „ Weźmijcie DuchaŚw”. To Jezus miłosierny dźwiga dzisiaj z nami niepewność jutra, nasze zagubienie; dźwiga nasze niepokoje.

Wielkanoc to czas nadziei. Zmartwychwstały Pan zwyciężył śmierć i daje nam życie. Jesteśmy pełni nadziei, że po tym czasie ciemności, niepewności i strachu zaświeci znowu słońce. Tym słońcem i światłem dla nas jest Jezus i Ewangelia.

Cieszymy się wszyscy, że nasz biskup Antoni Bonifacy Reimann z Boliwii, który był zarażony korona wirusem wraca do zdrowia. Co prawda przebywa jeszcze w szpitalu w Santa Cruz. Dziękujemy Panu Bogu jego stan zdrowia znacznie się poprawił. Dziękuję Wam za modlitwą pamięć. Biskup wszystkim bardzo dziękuje za pamięć i modlitwę. Był to dla niego trudny czas.  Proszę Was dalej o  modlitwę o jego zdrowie. Wszystkie wiadomości dotyczące naszych misjonarzy można znaleźć na naszej stronie internetowej i Facebooku
/ www.referatmisyjny.pl /.

Z bólem musiałem odwołać spotkanie rodziców adopcyjnych, które miało odbyć się
w Domu Pielgrzyma 06 czerwca br. Nie wiem, czy w tym roku przyjadą na urlopy nasi misjonarze. Wszystko na to wskazuje, że nie odbędzie się coroczna pielgrzymka przyjaciół misji franciszkańskich na Górze św. Anny. Są to bardzo bolesne decyzje.

Jeszcze raz pragnę Wam serdecznie podziękować za Wasze modlitwy i każdą materialną pomoc na rzecz misji. Bóg zapłać za przesłane intencje mszalne, które odprawią nasi misjonarze oraz Msze św. gregoriańskie.

Niech docierają do nas słowa Chrystusa zmartwychwstałego: „pokój wam, nie bójcie się, przyjmijcie Ducha Św.” Z  franciszkańskim pozdrowieniem. Niech Pan Was błogosławi
i strzeże!

 

o.dr Błażej Kurowski OFM
Animator Ewangelizacji Misyjnej
Zawadzkie, 04maja 2020